Достапни линкови

Времето денеска облачно и врнежливо


Облачно со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со врнежи од снег. Кон крајот на денот врнежите ќе се интензивираат и ќе преминат во снег и на некои пониски места. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено долж Поварадарието. Температурата ќе се движи од 0 до 7 степени.
XS
SM
MD
LG