Достапни линкови

Демонстрантите во Алжир ги пробиле барикадите на полицијата


Околу 200 до 500 демонстранти денеска ги поминале барикадите на полицијата за да стигнат до централниот плоштад во Алжир. Сите патишта кои водат до плоштадот беа блокирани за да се спречи движењето на демонстрантите. Но некои од демонстрантите успеале да стигнат до плоштадот, каде извикувале слогани против режимот во земјата. Други демонстранти се обидувале да сe вклучат на протестите.
XS
SM
MD
LG