Достапни линкови

Во Либија анти и про-владини протести


Во Либија продолжуваат анти-владините протести во неколку градови, а агенциите јавуваат за судири со полицијата. Според Хјуман Рајтс Воч, во досегашните инциденти меѓу безбедносните сили и демонстрантите загинале најмалку 24 луѓе. Од друга страна, подржувачите на лидерот Муамер Гадафи одржуваат собири во главниот град Триполи.
XS
SM
MD
LG