Достапни линкови

Временска прогноза-врнежливо


Денеска ќе имаме врнежи од дожд, а на планините снег. Поинтензивни врнежите се очекуваат попладне и во текот на ноќта. Утринската температура се движи од еден до осум, а дневната од осум до 13 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.
XS
SM
MD
LG