Достапни линкови

Во експлозија на автомобил бомба во Ирак-13 загинати


Ирачките власти соопштија дека најмалку 13 лица загинале, а околу 35 биле повредени при експлозија на автомобил бомба во градот Мукдадија. Експлозијата се случила на саем за автомобили во градот, кој се наоѓа североисточно од Багдад.
XS
SM
MD
LG