Достапни линкови

Откажани плановите 2 ирански брода да минат низ Суец


Носачот на САД Ентерпрајз на Суетцкиот Канал
Преставник на управата на Каналот Суец изјави дека се откажани плановите на два ирански воени брода да го минат Каналот.
За тоа е потребна дозвола од египетските минситерства за одбрана и за надворешни работи.
Израел реагираше дека е провокација доколу два ирански брода минат ноќе низ Суетцкиот канал пловејки кон Сирија.
XS
SM
MD
LG