Достапни линкови

Судири на демонстрациите во Јемен


Судирите меѓу демонстрантите во Јемен
Анти-владините демонстранти и приврзаниците на јеменскиот претседател Али Абдула Салех денеска се судрија во Сана. Демонстрантите се собрале пред универзитетот Сана од каде планирале да маршираат низ центарот на градот, но биле нападнати од приврзаниците на режимот, кои биле вооружени со палки, камења и ножеви. Полицијата истрелал неколку куршуми, но не успеала да ги смири двете страни и притоа најмалку 4 лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG