Достапни линкови

Растат тензиите во Бахреин


Манама 16.02.11
Властите во Бахреин се подготвуваат за уште еден ден на протести, а илјадници демонстранти ја поминале ноќта на плоштадот во главниот град Манама, во обид да го следат египетскиот пример. Соединетите Држави изразија длабока загриженост од насилствата на протестите во Бахреин и повикаа на воздржаност од сите страни.
XS
SM
MD
LG