Достапни линкови

Дмитри Медведев во посета на Италија


Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска ќе ја започне официјалната посета на Италија, каде што ќе учествува на свеченото отворање на „Година на руската култура и рускиот јазик“, што се одржува во оваа земја. Се очекува тој да се сретне со својот италијански колега Џорџо Наполитано и со премиерот Силвио Берлускони, а за утре е предвидена и средба со папата Бенедикт 16-ти.
XS
SM
MD
LG