Достапни линкови

Груби суспендиран од холандската амбасада за инцидентот на Кале


Холандската државна телевизија соопшти дека по истрагата на министерството за надворешни работи на земјата во врска со учеството на Артан Груби во инцидентот на Кале, тој е суспендиран од работното место во холандската амбасада во Македонија. Според телевизијата причината за таквата одлука е бидејќи Груби постапувал спротивно на правилата на амбасадата.
Телевизијата објави и дека амбасадорката Симоне Филипини била повикана на разговор во МНР.
XS
SM
MD
LG