Достапни линкови

Италијанскиот премиер Берлускони на суд во април


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони
На италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе му се суди под обвинение за секс со малолетна проститутка и за злоупотреба на власта. Судијата во Милано денеска го изрече обвинението, а судењето ќе започне на 6 април. Во саботата повеќе од милион луѓе протестираа низ Италија против недоличното однесување на Берлускони.
XS
SM
MD
LG