Достапни линкови

Роналдо во фудбалска пензија


Бразилската фудбалска ѕвезда Роналдо се пензионира, со што ја заврши 18-годишната богата фудбалска кариера во која со репрезентацијата на Бразил два пати стана светски шампион. Роналдо застана на фудбалскиот врв на светските првенства во 1994 и во 2002, кога постигна два гола во финалето против Германија. ФИФА го прогласи за најдобар фудбалер во светот во 1996, 1997 и во 2002 година.
XS
SM
MD
LG