Достапни линкови

Иванов бара да бидат казнети сторителите на инцидентот на Кале


Претседателот Ѓорѓе Иванов
Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов го осуди вчерашниот инцидент на Кале и ги повика надлежните да преземат се сторителите да бидат казнети. Иванов при средбата со лозарите во Валандово повика на одговорност и на субјектите на политичката сцена за да се спречат такви настани во иднина. Според Претседателот секогаш кога ќе се најават избори во земјата, политичката сцена зоврива.
XS
SM
MD
LG