Достапни линкови

Времето денеска сончево со повремена облачност


Времето утрово е облачно, а во североисточните делови е можен слаб дожд. Во текот на денот времето ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура се движи од минус 3 до 4 степени, а дневната од 7 до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со утринска температура до минус 1 степен, а дневна до 11 степени.
XS
SM
MD
LG