Достапни линкови

Белата куќа бара Иран да и дозволи протести на опозицијата


Прославата во Египет по соборувањето на претседателот Хосни Мубарак
Белата куќа упати критики до иранските власти, бидејќи не и дозволуваат на опозицијата да одржи протести. Тие ги повикаа иранските власти да им дозволат на луѓето од земјата да си го остварат правото на мирен собир, протест или комуникација.
Иранската опозиција побара дозвола за одржување на протести за солидарност со случувањата во Тунис и Египет. Нивното барање беше одбиено како нелегално.
XS
SM
MD
LG