Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан, 3-ца повредени


Бомбаш самоубиец ранил тројца војници во сверо-западен Пакистан. До експлозијата дошло на една автобуска станица кога армиска патрола го запрела напаѓачот и барала да се предаде.
XS
SM
MD
LG