Достапни линкови

Груевски-опозицијата моли бога да не добие предвремени избори


Премиерот Никола Груевски
ВМРО ДПМНЕ не донело одлука за предвремени избори изјави премиерот Никола Груевски на денешната промоција на нови наслови од превод на стручна странска литература. Груевски смета дека барањата што ги испорачала опозицијата се чини дека се со цел да бидат распишани предвремени избори, но тие молат бога да не ги добијат.
Во однос на проекцијата на Народна банка за раст на македонската економија од 4 ипол проценти премиерот изјави дека таа е охрабрувачка и возможна.
XS
SM
MD
LG