Достапни линкови

Кина ќе издвои милијарда долари за сушата


Кина ќе издвои милијрада долари за надминување на последиците од најголемата суша што ја погоди земјата во изминативе шест децении. Вчерашните снежни врнежи во поголемиот дел на земјата, според експертите, нема да ја подобрат ситуацијата.
XS
SM
MD
LG