Достапни линкови

Уапсени двајца гардисти за убиство на протестите во Албанија


Протестите во Албанија
Албанското обвинителство соопшти денеска дека се уапсени двајца гардисти, кои се осомничени за вмешаност во убиството на четворица демонстранти во Тирана на анти-владините протести на 21 јануари. Опозиционата социјалистичка партија на чело со Еди Рама ја обвини владата на премиерот Сали Бериша дека е корумпирана и бара негова оставка и распишување на предвремени избори.
XS
SM
MD
LG