Достапни линкови

Оставки во владата на Пакистан поради штедење


Неколку министери во владата на Пакистан поднесле оставка.
Целта, според портпаролот на владечката партија Фархназ Исфахани е справување со економската криза во земјата, јави радио Машал.
XS
SM
MD
LG