Достапни линкови

Британскиот суд за екстрадација на Асанж ќе одлучува во петок


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж
Британскиот суд за барањето на Шведска за екстрадација на основачот на Викиликс Џулијан Асанж повторно ќе расправа во петок. Судијата Хавард Ридл изјави денеска дека два дена не биле доволни да се заврши сослушувањето и дека адвокатите ќе го имаат завршниот збор во петок. Асанж е осомничен дека сексуално малтретирал две жени. Тој ги отфрла таквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG