Достапни линкови

Во домашен притвор уште две притворенички од случајот Пајажина


Истражниот судија на случајот Пајажина денеска донесе одлука да ги пушти во домашен притвор поранешната директорка на А1 телевизија Анета Кочишки и Невин Рауф. Според адвокатат Мирослав Вуиќ, судијата се одлучил на таков чекор поради здравствената состојба на притворените и покрај негативното мислење на јавниот обвинител. Од минатата недела во домашен притвор е и осомничената, која го загуби своето бебе.
XS
SM
MD
LG