Достапни линкови

Вилијам Хаг во тридневна турнеја во Северна Африка и Блискиот Исток


Вилијам Хаг
Британскиот државен секретар за надворешни работи Вилијам Хаг денеска пристигна во Тунис каде ја започна својата три дневна посета на Северна Африка и Блискиот Исток. Во соопштението на министертвото е наведено дека Хаг при својата посета ќе се сретне со лидерите на привремената влада во Тунис вклучувајќи го и премиерот Мохамед Ганучи. Во продолжение на соопштението е истакнато дека Хаг ќе го искористи патувањето за да ги потикне земјите од Блискиот исток да се посветат на економскиот раст и да покажат поголема политичка отвореност по немирите во Тунис и Египет
XS
SM
MD
LG