Достапни линкови

Повлекувањето на НАТО од Авганистан закана за Русија


Рускиот вицепремиер Сергеј Иванов
Рускиот вицепремиер Сергеј Иванов на конференцијата за безбедност во Минхен изјави дека повлекувањето на НАТО силите од Авганистан може да претставува закана за безбедноста на Русија. Иванов е загрижен за ситуацијата во северен Авганистан, кој граничи со централните азиски републики.
XS
SM
MD
LG