Достапни линкови

Лидерите на египетската владејчка партија поднесоа оставка


Протестите во Египет
Високиот извршен комитет на владејачката Национална демократска партија во Египет денеска поднел оставка, вклучувајќи го и Претседателот Хосни Мубарак и неговиот син Гамал Мубарак,објави националната телевизија од земјата. Според информациите за нов лидер на партијата е назначен Хосам Бадрави. Соопштението доаѓа по средбата на Мубарак со неговиот економски тим. Египет поради политичката криза предизвикана од дванаест дневните протести загубил 3,1 милијарда долари.
XS
SM
MD
LG