Достапни линкови

Груевски-бојкотот на Парламентот штетен за Македонија


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски изјави денеска дека одлуката на Бранко Црвенковски за бојкот на Парламентот е штетна за интересите на Македонија. Според Груевски опозицијата треба да се фокусира на идеи, програма, подготовка на кадар, а не на деструктивни чекори за државата. Премиерот го обвини лидерот на СДСМ дека на последната лидерска средба кај Претседателот Ѓорѓе Иванов не спомнал проблеми во функционирањето на Парламентот, а неговото напуштање без причина е кршење на демократските процеси.
XS
SM
MD
LG