Достапни линкови

Берлускони и покрај протестите за негова оставка не се откажува


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони
Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска изјави дека планира да остане на функцијата и покрај повиците да поднесе оставка. Во Милано денеска ќе се одржат протести против премиерот на кои е најавено и учество на познати личности како што се писателите Умберто Еко и Роберто Савијано.
Берлускони додаде дека нема да се предаде, бидејќи не е прв пат во последните 17 години да биде мета на тешки обвинувања за да биде сменет од власт.
XS
SM
MD
LG