Достапни линкови

Мубарак на средба за економијата во Египет


Демонстрациите против режимот на Хосни Мубарак
Египетскиот претседател Хосни Мубарак се состана денеска со неговиот економски тим. Политичката криза во земјата поради дванаесет дневните анти-владини протести го чинат Египет околу 3,1 милијарди долари, соопштуваат новинските агенции.
На плоштадот Тахрир и натаму се одржуваат демонстранции, кои засега се мирни. Опозициските лидери соопштија дека ќе протестираат се додека Мубарак не поднесе оставка од неговата функција.
XS
SM
MD
LG