Достапни линкови

Иванов најавува лидерска средба


Претседателот Ѓорге Иванов во Пелинце 2010
Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов, кој денеска заминува за Скопје по тридневната работна посета на Вашингтон, најави средба со сите лидери на парламентраните партии на која би разговарале за актуелните настани и функционирањето на македонскиот Парламент. Шефот на државата изјави дека е добро да се разговара и да се најде решение за проблемите.
XS
SM
MD
LG