Достапни линкови

ВМРО не е за предвремени избори а ДУИ ако има консензус


Вицепремиерот Зоран Ставревски
Вицепремиерот Зоран Ставревски изјави денеска дека во ВМРО ДПМНЕ засега нема одлука за одржување на предвремени избори, а доколу партијата се реши на тој чекор јавноста ќе биде известена.
Пратеничката на ДУИ Ермира Мехмети денеска во Собранието изјави дека доколку со консензус се реши дека во Македонија треба да има предвремени избори, партијата ќе го прифати предизвикот. Според Мехемети партијата сака да се врати опозицијата во Парламентот за тој нормално да функционира.
XS
SM
MD
LG