Достапни линкови

Упасени осомничени за бомбашкиот напад на Домодедово


Положено цвеќе за загинатите на местото на експлозијата на аеродромот Домодедово
Руските власти соопштија денеска дека неколку луѓе наводно поврзани со самоубиствениот бомбашки напад на московскиот аеродром Домодедово се уапсени.
Шефот на руската федерална служба за безбедност Александар Бортников изјави дека притворените имаат информации за соочесниците и логистиката на нападот. Според Бортников властите немаат идеја кој е организатор на терористичкиот акт.
При нападот на аеродромот на 24 јануари загинаа 36 луѓе, а околу 180 беа повредени.
XS
SM
MD
LG