Достапни линкови

Традиционален молитвен појадок во Вашингтон


U.S. -- A crowd gathers on the East Steps of the House of Representatives for a national moment of silence in honor of the victims of Saturday's mass shooting in Tucson, Washington D.C., 10Jan2010
Американскиот Kонгрес денеска во Вашингтон го организира 59-тиот по ред традиционален молитвен појадок.
На настанот ќе присуствува и македонска делегација која ја предводи претседателот Ѓоѓе Иванов.
Домаќин на појадокот ќе биде американскиот претседател Барак Обама. Станува збор за традиција стара половина век, на која секоја година се канат лидери од стотина земји.
XS
SM
MD
LG