Достапни линкови

Убиени двајца милитанти во ДагестанРуските власти соопштија дека двајца бунтовници биле убиени во престрелка со полицијата во северно-кавказката република Дагестан. Осомничените милитанти биле засолнети во една куќа, во која било пронајдено и складиште со оружје.
XS
SM
MD
LG