Достапни линкови

Снежна бура во САД


Соединетите Држави се соочуваат со најголемата снежна бура во поновата историја, предвидуваат метеоролозите. Третина од земјата ќе биде зафатена од снежни наноси, смрзнат дожд и ниски температури. Околу 10 илјади летови се откажани.
XS
SM
MD
LG