Достапни линкови

Шефот на словенечката дипломатија во Македонија


Самуел Жбогар
Словенечкиот министер за надворешни работи Самуел Жбогар денеска ќе допатува во официјална посета на Македонија, соопшти македонското министерство за надворешни работи. Жбогар ќе се сретне со својот колега Антонио Милошоски и со премиерот Никола Груевски, како и со лидерите на поголемите политички партии.
XS
SM
MD
LG