Достапни линкови

Јорданскиот крал Абдула поднесе оставка од премиерската функција


Протестите во Јордан
Јорданскиот крал Абдула денеска поднесе оставка од неговата функција како премиер на државата, по неколку неделните опозициски протести за промени во земјата. Кралската палата соопшти дека позицијата на Абдула ќе ја преземе шефот за национална безбедност Маруф Бахит, кој треба да формира нов кабинет и да спроведе реформи.
XS
SM
MD
LG