Достапни линкови

Клинтон ја одложила посетата на Атина и Анкара


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ги одложила посетите на Атина и Анкара, поради случувањата во Египет и регионот, соопштија грчките медиуми. Клинтон требаше да ги посети двете земји на почетокот на февруари.
XS
SM
MD
LG