Достапни линкови

Ердоган го повика Мубарак да го слушне гласот на неговиот народ


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган го повика денеска египетскиот претседател Хосни Мубарак да ги слушне барањата на неговиот народ. Во неговото неделно обраќање во Парламентот Ердоган изјави дека Мубарак треба без колебање да ги прифати желбите на демонстрантите за промени. Според Ердоган апелот до Мубарак е негов искрен совет и искрено предупредување.
XS
SM
MD
LG