Достапни линкови

Груевски-засега нема одлука за предвремени избори


Никола Груевски
Засега нема одлука за предвремени избори, изјави премиерот Никола Груевски во интервјуто за А1 Телевизија. Тој рече дека ВМРО ДПМНЕ ќе ги разгледа сите опции и доколку се донесе таква одлука јавноста навремено ќе биде информирана. За бојкотот на Собранието од страна на опозицијата, Груевски изјави дека тое е нелегитимно и изговор за да се направи проблем.
XS
SM
MD
LG