Достапни линкови

ДПА бара предвремени избори


Лидерот на ДПА Мендух Тачи
Претседателот на ДПА Мендух Тачи денеска побара одржување на предвремени избори во Македонија. Според Тачи на таков начин ќе се премости политичката криза во која се наоѓа земјата, по бојкотот на опозициски партии на Собранието. Тачи смета дека распишувањето на предвремени избори е најбезболна, најмирна и најдемократска варијанта. Тачи најави дека утре ќе има средба со евроамбасадорт Ерван Фуере во седиштето на ДПА во Тетово.
XS
SM
MD
LG