Достапни линкови

Вељаноски ќе одговори на сите прашања на опозицијата


Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски изјави денеска дека е подготвен да одговори на сите прашања, кои од опозицијата се проблематични за демократскиот капацитет на законодавниот дом, а особено прашањата со медиумите.
Вељаноски ги повика пратениците од опозицијата да се вратат во Парламентот, бидејќи политичкиот дијалог на координативните средби е вистинскиот начин за решавање на проблемите.
Опозициските партии кои го бојкотираат Парламентот не се појавија на денешната координативна средба.
XS
SM
MD
LG