Достапни линкови

Повреден професор и ученици во средното хемиско училиште


Еден професор и неколку ученици во средното хемиско училиште Марија кири Склодовска во Скопје денеска се повредени при напад од маскирани лица. Според информациите на полицијата маскираните лица влегле на еден час и започнале расправија со учениците и притоа професорот и неколку ученици се здобиле со рани од нож. Полицијата привела неколку осомничени лица.
XS
SM
MD
LG