Достапни линкови

ЕУ - Демократија, а не религиозен екстремизам во Египет и Тунис


Франко Фратини
Министрите за надворешни работи на ЕУ повикуваа на мирна транзиција кон демократија во Египет и Тунис и предупредуваат власта да не падне во рацете на религизоните милитанти.
Ова во Брисел пред состанокот на шефовите на дипломатиите на Унијата го изјави италијанскио министер Франко Фратини.
На состанокот ќе се разговара и за воведување визна забрана за Лукашенко и неговите политички соработници како одговор на режимското казнување на демонстрантите по спорниот претседателски реизбор на 19 декември.
XS
SM
MD
LG