Достапни линкови

Терористички напади во Пешевар - 5 загинати


Во две експлозии во Пешевар – Пакистан загинаа најмалку 5 лица, меѓу кои и полицаец. Цел на овие напади, во кој беа ранети 7 лица, била полицајци. Одговорноста за нападите ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG