Достапни линкови

ДОМ бара опозицијата да се врати во Парламентот


ДОМ денеска ги повика опозициските партии да се вратат во Парламентот. Претседателката на партијата Лилјана Поповска изјави дека тоа е единствениот начин за да се спречи сценарио во земјата, како она во Тирана. Според Поповска треба да се надминат тензиите, бидејќи тие ќе прераснат во парламентарна криза и предвремени избори, што ќе го уназади напредокот на Македонија.
XS
SM
MD
LG