Достапни линкови

Египетската влада поднесе оставка


Египетскиот претседател Хосни Мубарак
Кабинетот на египетскиот претседател Хосни Мубарак официјално поднесе оставка, соопшти националната телевизија на земјата. Мубарак синоќа вети дека владата ќе се распушти за да се смират тензиите и кризата предизвикана од петдневните протести во земјата, но тој изјави дека ќе остане на функцијата. Протестите продолжуваат и денеска низ неколку египетски градови.
XS
SM
MD
LG