Достапни линкови

Вељаноски-политички дијалог а не бојкот на Собранието


Претседателот на Собранието Трајко Вељановски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски изјави денеска дека вистинскиот начин за решавање на било кое отворено прашање е политичкиот дијалог. Вељаноски изрази подготвеност да одговори на сите прашања кои опозицијата ги смета како проблематични за демократскиот капацитет на Парламентот. Според него бојкотот не е начин на кој треба да се решаваат проблемите, бидејќи не му користи на националниот интерес на државата.
XS
SM
MD
LG