Достапни линкови

Во Каиро со воедни топови врз демонстрантите


Новинските агенции јавуваат дека египетската полиција денеска употребила воени топови и солзавец за да ги растера демонстрантите во Каиро кои протестираат против режимот на претседателот Хосни Мубарак. Се прецизира дека претходно демонстрантите фрлале камења врз полицијата и скокале врз портрети на Мубарак. До судирите дојде во близина на џамијата во центарот на Каиро каде што учествувал и нобеловецот за мир Мохамед Ел Барадеи.
XS
SM
MD
LG