Достапни линкови

Бан Ки Мун - Актелниот економски модел е глобален самоубуствен пакт


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун на Форумот во Давос изјави дека актуелниот економски модел за природната средина е глобален самоубиствен пакт.
Тој ги повика светските лидери на економска револиција за да ја спасат планетата Земја.
Неговите зборови наидоа на различни реакции кај учесниците на Светскиот Економски Форум.
XS
SM
MD
LG