Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Египет


Организаторите на демонстрациите за заминување на египетскиот претседател Хосни Мубарак од власт најавија нови масовни протести за денеска. Опозицијата доби подршка директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија и нобеловец, Мохамед Ел Барадеи. Тој вчера од Виена допатува во Каиро за да им се придружи на протестите.
XS
SM
MD
LG